12 SDZ BIP
Aktualności
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.
18.12.2017
5 Lubuski pułk artylerii
W poniedziałek 18 grudnia w Sali Tradycji harcerze z Hufca Babimojsko – Sulechowskiego ZHP przekazali na ręce Dowódcy 5 pułku artylerii Betlejemskie Światełko Pokoju.
Betlejemskie Światełko Pokoju zorganizowali po raz pierwszy Austriaccy skauci w 1986 roku jako jedną z części bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Każdego roku skauci z Austrii odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem i transportują je do Wiednia, gdzie następnie ten wyjątkowy płomień wędruje niemal na cały kontynent. W Polsce symbol przekazywania nadziei i pokoju między narodami odbywa się już po raz 27. Tegorocznym przesłaniem jest hasło ,, W Tobie jest światło’’, a strażnikami tego światła są harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego.
W imieniu Hufca Babimojsko – Sulechowskiego na ręce Dowódcy pułku pułkownika Jacka Kilińskiego Światełko przekazała Harcmistrz Monika Michalak.
Płomień z Betlejem będzie towarzyszył żołnierzom, pracownikom RON 5. pułku artylerii i ich rodzinom podczas spotkań przedświątecznych oraz podczas Wigilijnych spotkaniach rodzinnych 24 grudnia.

Autor i zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk
 
Jesteś: 5175002 gościem na naszej stronie