12 SDZ BIP
Aktualności
Sobota, 21 lipca 2018 r.
02.12.2017
5 Lubuski pułk artylerii
W sobotę 2 grudnia na hali sportowej 5 pułku artylerii w Sulechowie odbyły się pierwsze zajęcia z zorganizowanego przez MON projektu Samoobrona kobiet.
Sulechów jest jednym z 39 miast wyznaczonych do realizacji tego projektu. Organizatorem zajęć jest sekcja wychowania fizycznego i sportu. Celem projektu jest popularyzacja zajęć z walki wręcz, nauka podstawowych technik samoobrony oraz umiejętność zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Każda z pań weźmie udział w dziesięciu spotkaniach, które będą odbywać się do 21 kwietnia 2018 r.
Pierwsze zajęcia otworzył dowódca pułku, płk Jacek Kiliński, który życzył paniom przede pełnych wrażeń, owocnych ale przede wszystkim bezpiecznych szkoleń. W części projektu organizowanej w Sulechowie może wziąć udział do 90 pań, gdyż na tyle pozwala liczba przygotowanych instruktorów. Na początek panie miały okazję obejrzenia pokazu przeprowadzonego przez żołnierzy 5pa, który obejmował ćwiczenia, jakie będą udziałem uczestniczek programu
Jak powiedział organizujący zajęcia st. chor. Krzysztof Mol : Zajęcia zrealizowane w dniu dzisiejszym obejmowały pokaz zorganizowany przez żołnierzy 5 pa oraz sprawy organizacyjne. Koniecznym do przystąpienia do programu jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego oraz ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Zielonej Górze przyjmuje jeszcze chętnych. Serdecznie zapraszamy.


Tekst: kpt. Marcin Stajkowski
Zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk

Jesteś: 5253686 gościem na naszej stronie