12 SDZ BIP
Aktualności
Sobota, 21 lipca 2018 r.
04.10.2017
2 Brygada Zmechanizowana Legionów
We wtorek 4 października br. na placu apelowym 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu odbyła się uroczysta zbiórka kończąca niezwykle intensywne szkolenie żołnierzy rezerwy.

Z własnych obserwacji, jak i z opinii osób zaangażowanych w proces szkolenia, czas jaki spędziliście w strukturach brygady został właściwie wykorzystany. Ten niezwykle wytężony czas pracy w naszych strukturach dał Wam szansę na odświeżenie posiadanej wiedzy oraz wzbogacenie jej o nowe wiadomości. Dziękuję za zaangażowanie, determinację oraz wysoką dyscyplinę, które wsparte wiedzą teoretyczną i należytą praktyką, kształtują obraz żołnierzy rezerwy jako znaczącej siły w Polskich Siłach Zbrojnych. Wasze działanie zostało bardzo wysoko ocenione przez przełożonych wszystkich szczebli” - zaznaczył dowódca brygady pułkownik dypl. Artur Pikoń.
 
Miłym akcentem podsumowującym czas szkolenia w 2BZ było wręczenie wyróżnień żołnierzom, których wysiłek włożony w realizację planowanych przedsięwzięć zasłużył w oczach przełożonych na najwyższe uznanie. Dowódca 2 Brygady osobiście wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki w podziękowaniu za trud i wysiłek włożony przez rezerwistów w całym okresie szkolenia, a w szczególności podczas ćwiczeń RYŚ-17 i DRAGON-17.
 
Odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a następnie defilada pododdziałów zakończyły uroczystą zbiórkę związaną z pożegnaniem żołnierzy rezerwy, którzy w okresie od 6 września do 5 października br. odbywali szkolenie w strukturach 2 Brygady Zmechanizowanej.
 
Po pobraniu należnego uposażenia za czas szkolenia oraz rozliczeniu umundurowania i sprzętu wojskowego rezerwiści opuszczą mury złocienieckich koszar i powrócą do rodzinnych domów.     
 
 
Tekst i zdjęcia: por. Paulina Popiel
 
 
 
Jesteś: 5253673 gościem na naszej stronie