12 SDZ BIP
Aktualności
Sobota, 21 lipca 2018 r.
20.09.2017
12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
W środę 20 września 2017 r. żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz wydzielonych pododdziałów z innych jednostek wojskowych rozpoczęli ćwiczenie pk. „DRAGON-17”.

Liczne pododdziały, zarówno 12 Dywizji, jak również z innych jednostek wojskowych uroczyście rozpoczęły udział w ćwiczeniu pk. DRAGON-17 w kilku miejscach Polski północno – zachodniej. Ćwiczenie to jest największym wyzwaniem szkoleniowym w tym roku, z jakim mierzy się Wojsko Polskie. 
 
Na uroczystej zbiórce zorganizowanej na poligonie drawskim Inspektor Wojsk Lądowych generał brygady Wojciech Grabowski przedstawiając kierownictwo ćwiczenia omówił zasadnicze cele ćwiczenia i zadania, stojące przed kierownictwem oraz głównym ćwiczącym – 12 Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną. 
 
Generał Grabowski życzył żołnierzom sukcesów w realizacji zadań na jak najwyższym poziomie, a następnie zaznaczył - „… wśród ćwiczących mamy również żołnierzy sojuszniczych ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch, Litwy, Rumunii, Bułgarii, Słowacji. Pamiętajcie, że w trakcie tego ćwiczenia nasz zintegrowany wysiłek będzie doceniony i obserwowany przez najważniejsze osoby w Polsce”. 
 
Wrześniowe ćwiczenia są największym wyzwaniem tegorocznym dla żołnierzy szczecińskiej „Dwunastki”, dlatego generał Grabowski zaznaczył, że proces przygotowania do nich był wypełniony intensywnym planowaniem i szkoleniem, dzięki czemu „… będziecie mogli zaprezentować swoje umiejętności i doskonałe działanie w trakcie każdego dnia ćwiczenia” – podkreślił generał Grabowski.
 
 
 
***
 
 
 
W dniach 20 – 29 września 2017 r. w wielu miejscach Polski północno – zachodniej pododdziały 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz pododdziały wydzielone z innych jednostek wojskowych realizują ćwiczenie pk. DRAGON-17. Jest to najważniejsze w tym roku ćwiczenie wojskowe. Ma ono charakter obronny, a jego głównym celem jest zgranie funkcjonowania dowództw poszczególnych rodzajów sił zbrojnych zgodnie z ich wojennym przeznaczeniem i organami administracji publicznej.
 

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski
 
 
 
Jesteś: 5253667 gościem na naszej stronie