12 SDZ BIP
Aktualności
Sobota, 21 lipca 2018 r.
24.07.2017
12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
W poniedziałek 24 lipca br. żołnierze i pracownicy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej pożegnali kapitana Piotra Dmochowskiego, który opuścił szeregi Dowództwa „Dwunastki”.

Poniedziałkową uroczystość przeprowadzono w Sali Ceremonialnej Dowództwa 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. W czasie zbiórki zapoznano uczestników uroczystości z przebiegiem służby odchodzącego oficera. Po dokonaniu wpisu do księgi pamiątkowej Dowództwa kapitan Piotr Dmochowski podziękował przełożonym i kolegom za dotychczasową współpracę w Dowództwie "Dwunastki", gdyż z dniem 01 sierpnia br. rozpocznie służbę w Narodowym Elemencie Wsparcia Eurokorpusu w Strasburgu.

Panie Generale, szanowni Państwo. W Dowództwie 12 Dywizji służyłem tylko od grudnia 2014 roku, ale chciałbym gorąco podziękować za wspaniałą atmosferę, którą dało się odczuć przy współpracy z Państwem i za fachową wiedzę, którą od Was chłonąłem. Mam nadzieję, że również w jakiś sposób wspomogłem działalność Dowództwa 12 Dywizji swoją służbą i zaangażowaniem. Wierzę, że jeszcze nie raz spotkamy się, ponieważ będę o Was mocno pamiętał” – podkreślił kapitan Dmochowski.

Zabierając głos pełniący obowiązki Dowódcy „Dwunastki” gen. bryg. Tomasz Piotrowski podziękował odchodzącemu oficerowi za służbę w 12 Dywizji, a także życzył pomyślności oraz licznych sukcesów służbowych. „Mam nadzieję, że służąc w Narodowym Elemencie Wsparcia Eurokorpusu udowodni Pan bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. Dziękuję za wszystkie lata spędzone w Dywizji oraz jednostkach Dywizji, a także życzę żołnierskiego szczęścia w środowisku międzynarodowym” – zaznaczył generał Piotrowski.

Podczas uroczystości powitano również por. Piotra Korniluka z 2 stargardzkiego batalionu saperów, który zasilił szeregi Dowództwa „Dwunastki”. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji.Tekst i zdjęcia: por. Błażej ŁukaszewskiJesteś: 5253654 gościem na naszej stronie