12 SDZ BIP
Aktualności
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.
15.05.2017
12 Brygada Zmechanizowana
W dniu święta 12 Brygady Zmechanizowanej żołnierze służby przygotowawczej otrzymali broń, a żołnierze najlepszego plutonu w szkoleniu bojowym medale za zwycięstwo w zawodach na szczeblu centralnym.
Uroczyste wręczenie atrybutu każdego żołnierza odbyło się w wyjątkowej oprawie, bo i dzień 15 maja - oficjalna data Święta 12. Brygady Zmechanizowanej - jest wyjątkowy. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości majora Romana Owczarka i podniesieniu na maszt Flagi Państwowej Dowódca „Błękitnej” Brygady pułkownik Piotr Trytek złożył życzenia z okazji święta dla wszystkich żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej. 

W swoim wystąpieniu Dowódca 12 Brygady podkreślił olbrzymie znaczenie i wagę poniedziałkowej uroczystości: „Za chwilę otrzymacie broń, która dla każdego żołnierza jest symbolem waleczności, dyscypliny i męstwa. Symbolizuje oddanie i wierność Ojczyźnie, a także zaufanie, jakim obdarza Was polskie społeczeństwo. Pełniąc służbę przygotowawczą w „Błękitnej” Brygadzie bądźcie mężni, bo jak mawiał patron naszej brygady generał broni Józef Haller –   Być mężnym, a być żołnierzem polskim to jedno. Waleczność naszego żołnierza jest odwiecznie polska -  pamiętajcie o tym każdego dnia, dumnie nosząc mundur i godnie wypełniając swoje obowiązki”.

Na zakończenie swojego wystąpienia pułkownik Piotr Trytek życzył elewom II turnusu służby przygotowawczej wytrwałości podczas dalszych etapów szkolenia i uporu w zgłębianiu tajników służby wojskowej.

Następnie odbyła się ceremonia wręczenia broni dla  delegacji żołnierzy służby przygotowawczej. Zaszczytu otrzymania broni z rąk Dowódcy „Błękitnej” Brygady dostąpili szeregowi elewi: Andrzej Krziżok, Adam Belski, Krystian Mąka, Patryk Wiśniewski, Patryk Weber, Wojciech Wiatr, Adrian Zmysłowski i Piotr Matusiak. Po zakończeniu szkolenia elewi będą mogli wstąpić w szeregi Wojska Polskiego jako żołnierze wojsk operacyjnych, wojsk obrony terytorialnej, narodowych sił rezerwowych czy stanowić rezerwy osobowe. Szkolenie II turnusu służby przygotowawczej potrwa do 31 sierpnia br.

W tym wyjątkowym dniu – w dniu Święta Błękitnej Brygady – żołnierze najlepszego plutonu zmotoryzowanego w szkoleniu bojowym na szczeblu Wojsk Lądowych otrzymali medale za zajęcie I miejsca w zawodach użyteczno-bojowych, które na przełomie marca i kwietnia odbyły się w poznańskim Centrum. W imieniu Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej medale dla żołnierzy 1 batalionu Legionów „Błękitnej” Brygady wręczył Szef Szkolenia „Dwunastki” pułkownik Dariusz Machula w asyście Dowódcy „Błękitnej „Brygady.Tekst i zdjęcia: kpt. Janusz BłaszczakJesteś: 5174987 gościem na naszej stronie