12 SDZ BIP
Aktualności
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.
13.02.2017
12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana

W piątek w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej uroczyście pożegnano żołnierzy kończących zawodową służbę wojskową oraz powitano oficerów, którzy rozpoczęli służbę w „Dwunastce”.

W sali ceremonialnej „Dwunastki” dowódca dywizji gen.dyw. Rajmund T. Andrzejczak wraz z kierowniczą kadrą i pracownikami dowództwa dywizji pożegnał kpt. Tomasza Dżugana - oficera sekcji personalnej, który obejmie stanowisko specjalisty w Inspektoracie Wojsk Specjalnych Dowództwa Generalnego RSZ oraz mł.chor. Adama Trojanowskiego, który wyznaczony został na stanowisko podoficera sztabowego w sekcji rozpoznawczej w dywizjonie artylerii samobieżnej 12BZ w Choszcznie.

W czasie uroczystej zbiórki kpt. Marcel Podhorodecki zapoznał uczestników uroczystości z przebiegiem służby żołnierzy żegnających się z dowództwem. Po wręczeniu wyróżnień i dokonaniu wpisu do księgi pamiątkowej dowództwa odchodzący żołnierze podziękowali przełożonym i współpracownikom za okazaną życzliwość i wsparcie okazywane podczas służby. Na pamiątkę służby w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przedstawiciel oficerów dowództwa kpt. Maciej Gospodarek w imieniu wszystkich oficerów, wręczył odchodzącemu oficerowi replikę szabli polskiej, natomiast mł.chor. Dariusz Krakowiak przekazał w imieniu podoficerów dowództwa 12 dywizji pamiątkowy sygnet mł.chor. Trojanowskiemu.
Piątkowa uroczystość była także okazją do powitania przybyłego do dowództwa dywizji oficera mjr. Artura Olędzkiego, który objął obowiązki szefa sekcji personalnej w Wydziale G-1. Gratulujemy i życzymy sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

Zabierając głos generał Rajmund T. Andrzejczak podziękował odchodzącym żołnierzom za służbę w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz życzył sukcesów na nowych stanowiskach służbowych. Dowódca dywizji podkreślił rolę otrzymanych wyróżnień, przywiązanie do tradycji i symboli, która charakteryzuje i wyróżnia żołnierza „Dwunastki".
Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji.

Tekst i zdjęcia: mjr Marek NabzdyjakJesteś: 5174991 gościem na naszej stronie